top of page

Osigurajte zaštitu

signali da ste hakirani

Lažne antivirusne poruke

U posljednje vrijeme ih se manje viđalo, ali nikad ne izlaze iz mode: lažna antivirusna upozorenja (osim antivirusnog programa koji koristite) – smatraju se među najsigurnijim znakovima da je vaš sustav napadnut.

Nakon što je poruka prikazana, šteta je učinjena i stoga je prekasno za poduzimanje mjera u slučaju upada.
Kako radi? Lažno skeniranje, koje uvijek pronađe tone "virusa", mamac je da vas natjera da kupite njihov proizvod.

Neželjene alatne trake preglednika

Ovo je vrlo čest znak zlouporabe vašeg računala.

Većina preglednika (od Googlea, do FireFoxa) omogućuje pregled instaliranih i aktivnih alatnih traka, stoga samo uklonite one koje nisu dobrovoljno instalirane i u svakom slučaju uklonite čak i one za koje niste sigurni.

 Poruka o otkupnini

Ovo je zlatno doba ransomwarea (kao što je poznati Cryptolocker), odnosno zlonamjernog softvera (zlonamjernog softvera) stvorenog da ometa rad računala, krade osjetljive informacije ili prikazuje neželjene reklame kako bi se dobio otkupnina u zamjenu za njihovo dešifriranje.

Ako imate sreće, neke od ransomware poruka dolaze iz programa koji ne blokiraju vaše podatke (poznati kao scareware) i stoga je ponovno pokretanje računala dovoljno da nestane

Preusmjerena internetska pretraživanja

Mnogi hakeri zarađuju za život preusmjeravajući vaš preglednik na vezu koja nije ona koju želite. Nažalost, do danas su mnoga preusmjerena internetska pretraživanja dobro skrivena od korisnika korištenjem dodatnih proxyja, tako da se lažni rezultati nikada ne vraćaju kako bi upozorili korisnika.

Česti skočni prozori za otkup

Ovaj znak kršenja jedan je od najneugodnijih. Kada dobijete nasumične skočne prozore preglednika s web-mjesta koja ih inače ne generiraju, to znači da je vaš sustav ugrožen. Nasumične skočne prozore obično generira jedan od gore navedenih signala. Na primjer, morate se riješiti lažnih alatnih traka ili drugih programa kako biste prestali prikazivati zlonamjerne skočne prozore.

Online lozinka ne radi

Ako ispravno upisujete svoju lozinku na mreži i ne radi, možda ste hakirani. Obično je potrebno pokušati ponovno, jer ponekad web-mjesta imaju tehničke probleme zbog kojih se važeća lozinka kratko vrijeme ne prihvaća.

Ali ako shvatite da vaša trenutna lozinka više ne radi, haker se vjerojatno prijavio umjesto vas i promijenio je kako bi vas spriječio.

naš tim vas čeka ......

Zaključci

Razumijevanje znakova hakerskog napada neophodna je, osobito u osjetljivijim stvarnostima, kao što su tvrtke, kako bi se zaštitili njihovi podaci, ali i podaci kupaca i zaposlenika.

Kako spriječiti kibernetičkog kriminalca da uđe na vaš uređaj i bolje zaštititi osjetljive podatke kojima raspolažete? Kroz zdrav trening!

bottom of page